Co je nová síť Threads. Jak se do ní přihlásit a jak ji používat

15. 12. 2023

Nová sociální síť Treads vznikla jako konkurence Twitteru v reakci na přejmenování na X a velkým změnám, které provádí nový majitel Elon Musk. 

Treads provozuje společnost Meta, která stojí za Facebookem i Instagramem. Právě z něj si bere profil včetně přihlašovacích údajů, nahrát si můžete i všechny účty, které na na Instagramu sledujete. Síť je velmi podobná Twitteru, na rozdl od Instagramu jde především o textové příspěvky. 

Stáhnout Threads

První spuštění Treads

Do nové sítě se přihlašujete jednoduše stejným účtem, jaký máte na Instagramu, případně si můžete vytvořit nový účet. Při prvním spuštění nainstalované aplikce dostanete nabídku přihlásit se Instagramem.

S účtem Instagramu zůstává svázané jméno účtu, bude vždy stejné a měnit se dá jen na Instagramu, ostatní položky jsou samostatné. Pro začátek si můžete kliknutím na ikonu profilu doplnit profilový obrázek, vyplnit bio a nastavit libovolné odkazy. 

Už mám sledující?

Při prvním přihlášení dostanete možnost importovat hromadně všechny účty, které sledujete na Instagramu, i ty, které ještě na Treads nejsou. To ale příliš nedoporučujeme, Treads je textová síť a zřejmě vás na ní budou zajímat jiní uživatelé, než tvůrci obsahu z Instagramu. 

Pokud totéž udělali vaši přátelé z Instagramu, může se stát, že jste ještě ani nezačali a už máte několik sledujících. Spravovat je můžete na kartě Aktivita (viz níže).

Úvodní obrazovka Threads

Po prvním spuštění vidíte zeď s příspěvky přátel. Algoritmus vám bude od počátku doporučovat příspěvky atraktivních tvůrců, které by vás mohly zajímat. Už tady začíná tradiční manipulace Instagramu s tím, co vidíte,  teprve klepnutím na logo v záhlaví se zobrazí karty Pro vás a Sleduji. Na kartě pro vás, která je přednastavená, bude Meta samozřejmě zobrazovat co se jí bude chtít a snad na kartě Sleduji bude dostupný všechen obsah od přátel. 

Příspěvky

Na příspěvek můžete reagovat čtyřmi ikonami. Olajkovat srdíčkem, Okomentovat ikonou bubliny, přeposlat nebo citovat šipkami a šipkou sdílet. U každého příspěvku jsou i tři tečky, přes které můžete uživatele ztišit, zablokovat nebo nahlásit porušení podmínek. Stejně jako u Instagramu můžete ve svém profilu nastavovat soukromí, upozornění a další položky. 

Váš nový příspěvek může mít až 500 znaků, připojit můžete obrázek, odkaz nebo video, anketu, hlasovou zprávu nebo GIF z nabídky. Hodí se k němu přidat #hastag. Během vytváření příspěvku najdete 

Navigační panel

Kopírování vzhledu z Instagramu pokračuje i v dolním ovládacím panelu. Na liště najdete domeček pro návrat na výpis příspěvků, pod lupou vyhledávání obsahu nebo účtů, uprostřed vytvoření nového příspěvku a pod srdíčkem Aktivity, kde můžete spravovat své odběry nebo sledující. Poslední položkou je váš profil.  
 

Mobildrive 2010-2024

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce