Jak blokovat reklamy na internetu v mobilu s Androidem v prohlížeči Chrome, nejlepší blokátory zdarma

20. 01. 2020

Nastavení částečného blokování reklamy je možné přímo v prohlížeči Google Chrome v počítači i mobilu, pro úplné vypnutí reklamy můžete použít nejlepší blokátory reklamy. 

Diskuze o blokování reklamy se vedou od počátku prohlížení internetu. V úvodu chceme připomenout, že zobrazení reklamy je často jediným příjmem webů, jako třeba našeho, aby mohly fungovat. Proto prosím vypínejte reklamy jen tam, kde jich je opravdu hodně a jsou otravné. Děkujeme za všechny malé vydavatele. 

Jak blokovat reklamu v počítači s prohlížečem Google Chrome

Vypnutí otravné reklamy v internetovém prohlížeči Chrome v počítači je snadné. Během prohlížení internetové stránky klikněte na tři tečky vpravo nahoře:

Nastavení -> Rozšířená nastavení -> Ochrana soukromí a zabezpečení -> sekce: Nastavení webu ->  Reklama

Překlad položky je poněkud zavádějící, blokování se zdá zapnuté, ale není, přepínač prostě zapněte a blokování si můžete přidávat pro konkrétní weby. Otevřete web s reklamou, klikněte na symbol před adresou a vyberte Nastavení webu -> Reklama ->  Povolit , blokování ale funguje pouze na otravnou reklamu, vyskakovací okna a bannery. 

Úplné blokování reklamy

Pokud chcete blokovat veškerou reklamu, bude třeba použít jiný prohlížeč webu, základní a překvapivě spolehlivé funkce blokování reklamy nabízí prohlížeč EDGE ve Windows, velmi pokročilý je Firefox. Nejlepší variantou jsou rozšíření od jiných vývojářů. 

  1. AdBlock je nejrozšířenějším a také nejlepším blokátorem reklamy. Nabízí mnoho přizpůsobení a nastavení pro jednotlivé weby. 
  2. uBlock je spolehlivý blokátor, ale s menší nabídkou nastavení. 
  3. AdFender není zdarma, ale vyplatí se zejména blokováním videoreklam, včetně youtube. 

Jak blokovat reklamu v mobilu

Blokování reklamy na mobilech není tak snadné jako v počítači. Vestavěný prohlížeč Chrome nepodporuje instalaci doplňků a tak nezbývá, než použít jiné prohlížeče. 

Samsung Internet Browser - Prohlížeč od Samsungu není tak rychlý jako Chrome, ale nabízí hned několik doplňků pro blokování reklamy, které fungují svěle dokonce i na youtube. 
Bromite pro Android je převlečený Chrome s možností blokování reklam. Funguje spolehlivě a rozhodně stojí za vyzkoušení. 
Free AdBlocker Browser je dostupný pro Android i iPhone, nepatří mezi nejrychlejší, ale spolehlivě blokuje reklamy. 

 

Mobildrive 2010-2024

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce