Jak propojit telefon s počítačem, prohlížet fotky a SMS zprávy ve Windows 10 přes aplikaci Váš telefon

22. 09. 2019

Aplikace Váš telefon umožňuje propojení mobilního telefonu Android nebo iPhone s počítačem s Windows 10. Díky tomu můžete snadno pokračovat v prohlížení webu z mobilu v počítači, kontrolovat notifikace nebo číst SMS zprávy.

Aplikace Propojení s telefonem

Váš telefon je součástí Windows 10 a umožňuje po spárování mobilního telefonu s počítačem získat notifikace z mobilu současně i v počítači, pracovat s SMS zprávami, prohlížet poslední fotografie a přenášet otevřené webové stránky  mezi zařízeními. V průběhu roku 2020 by mělo přibýt i telefonování z počítače. 

Pro nastavení propojení otevřete Nastavení > Telefon > Přidat telefon. Po vyplnění telefonního čísla obdržíte SMS zprávu pro stažení aplikace. V případě iPhone se jmenuje Continue on PC, na Androidu službu poskytuje komplexnější Průvodce pro váš telefon ve spojení s Microsoft Launcher (recenze), který můžete (ale nemusíte) použít také jako velmi pěkně zpracované prostředí svého telefonu s časovou osou událostí a velkou nabídkou služeb. V obou aplikacích se musíte přihlásit svým účtem Microsoft, propojit můžete i více počítačů. 

Další tipy z rubriky Svět mobilů 

Práce s SMS zprávami

Aplikace Váš telefon v posledních verzích Windows 10 nabízí tři hlavní sekce a další mají v Zatímco u iPhone díky omezení systému iOS je služeb málo, na Androidu mají další v budoucnu přibývat včetně telefonování, konečně bychom se tedy měli dočkat podobného spojení jako má iPhone s Mac. 

Nepropracovanější jsou zatím zprávy, pracovat s nimi lze stejně jako v mobilu, můžete na ně odpovídat i je mazat. 

Prohlížení fotografií z mobilu v počítači

Méně šikovné jsou zatím fotografie. Z mobilu se načte posledních dvacet a lze je pouze otevřít ve vestavěné galerii Windows Fotky. Není možné je z mobilu smazat nebo načít starší. Načítání je navíc poměrně pomalé, přesto je to nejrychlejší způsob, jak si poslední fotku otevřít v počítači. 

Oznámení

Poslední novinkou je Oznámení událostí z mobilu v počítači. Notifikace se zobrazují v Oznamovacím centru ve stejné podobě jako na mobilu, v nastavení aplikace Váš telefon v počítači lze určit, které se mají zaobrazovat. V jarní aktualizaci Windows 10 v roce 2020 bude možné dokonce přímo z notifikace v počítači odpovědět na SMS zprávu. 

Otevření prohlíženého webu z mobilu do počítače

Přenesení prohlížené webové stránky provedete stisknutím Sdílet, v jehož nabídce se nově objevila volba Pokračovat na osobním počítači. Otevřená webová stránka se může okamžitě otevřít v počítači v Microsoft EDGE (jiný prohlížeč zatím nastavit nelze) nebo si ji můžete odeslat do Oznamovacího centra jako notifikaci pro pozdější otevření z bočního panelu. 

Microsoft na aplikaci Váš telefon neustále pracuje a přidává nové funkce, v testovacích verzích už je dnes možné dokonce přes počítač telefonovat. Postupně ji také začleňuje do Microsoft launcheru, jenž od svého vzniku také urazil obrovskou cestu a dnes je zdarma plnohodnotným prostředím pro Android s mnoha velmi užitečnými funkcemi. 

Stáhnout propojení telefonu pro Windows

Mobildrive 2010-2024

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce