Jak sdílet a sledovat online polohu mobilu v aplikaci Mapy Google

30. 11. 2023

Potřebujete předat vlastní polohu přátelům nebo kolegům? Nepotřebujete žádnou aplikaci třetích stran, využijte službu Sdílení polohy v Google Mapách, které má v Androidu každý a může si je stáhnout i do iPhone. 

Sdílení vlastní polohy nebo vzájemné sdílení s několika uživateli se může hodit v mnoha situacích, během výletu, dovolené nebo při sledování polohy mobilu partnera. Zejména poslední možnost může být v rodině trochu pikantní, protože bez velkého zasahování nebo instalací lze povolit sdílení na hodinu, určený čas i na neurčito. 

Další tipy z rubriky Svět mobilů 

Jak sdílet polohu

Zahájení odesílání pozice najdete pod profilovým obrázkem vpravo nahoře pod položkou Sdílet polohu, vyberete kontakt z adresáře nebo odeslání pozvánky přes Bluetooth, nastavíte dobu sdílení a hned na druhém mobilu vyskočí upozornění. Příjemce může jedním kliknutím zahájit i vlastní sdílení, pak se na mapě zobrazuje všem povoleným účastníkům. Polohu mobilu lze sledovat v jiném mobilu s aplikací Mapy nebo i na webu pomocí odkazu, aktualizuje se každou minutu.

Tip: Pokud si uložíte ke kontaktům jejich správný Google účet, proběhne propojení sdílení okamžitě. 

Sdílení polohy během navigace v reálném čase

Sdílet je možné také trasu zadanou do navigace. Najdete ji opět v menu pod položkou Sdílet trasu pokud právě navigujete. Odesíláte pak nejen svou polohu na naplánované trase, ale i čas příjezdu. Sdílení polohy se automaticky ukončí po dosažení cíle. 

Mobildrive 2010-2024

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce