Jak vrátit zpět klasický Prohlížeč fotografií do Windows 10 a nahradit galerii Fotky

19. 04. 2019

Windows 10 prohlíží fotografie a obrázky pomocí aplikace Fotky. Komu více vyhovoval původní prohlížeč fotografií, může si ho aktivovat, ačkoli je skrytý. 

Aplikace Fotky (recenze) je synchronizovaná na vaše úložiště OneDrive (Co je OneDrive), umí se tedy propojit s telefonem v Androidu nebo iPhone. Má jednu z nejlepších editací fotografií, umí fotku jedním kliknutím zesvětlit nebo doplnit kontrast. Proto rozhodně stojí za vyzkoušení. Není však úplně ideální pro rychlé náhledy obrázků a fotek.

Původní program Prohlížeč fotografií z Windows 7 naštěstí zůstal i ve Windows 10, je pouze skrytý a je možné ho poměrně snadno znovu aktivovat, ačkoli v běžné nabídce programů není vidět.  

Jak aktivovat Prohlížeč fotografií změnou registrů

Stiskněte Start a napište regedit, vyhledá se aplikace Editor registrů, spusťte ji. V editoru registrů buďte opatrní, každá změna ovlivňuje nastavení celého počítače. 

Ve stromové struktuře vyhledejte tuto cestu: HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > MICROSOFT > Windows Photo viewer > Capabilities > FileAssociations

Ve výchozím nastavení obsahuje registr jen dvě položky, na obrázku vidíte, které hodnoty jsme doplnili pro obrázky s koncovkou .jpg, .png a .jpeg.

Doplnění záznamů provedete kliknutím pravým tlačítkem myši do okna a zvolením Nový > Řetězová hodnota. Vyplňte požadovanou koncovku a uložte, záznam Data doplníte poklepáním na pole. 

Po restartu počítače se Prohlížeč fotografií zveřejní v systému.

Nastavení Prohlížeče fotek jako výchozí

Aby se vám fotky nebo obrázky automaticky otevíraly v Prohlížeči fotografií, je potřeba ho nastavit jako výchozí. Otevřete Nastavení > Systém > Výchozí aplikace > Nastavit výchozí možnosti podle aplikace. Na položce Fotky vyberte Windows Prohlížeč fotografií. 

Mobildrive 2010-2024

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce