Jak založit nový eshop snadno a zdarma nebo levně

08. 01. 2023

Poradíme vám, jak založit nový eshop zdarma nebo za nízký měsíční poplatek. Důležité je zvolit na začátku vhodné řešení, protože případné změny v budoucnosti se mohou prodražit. 

Jaký vybrat eshop

Založit můžete eshop v podstatě třemi způsoby, každé řešení je vhodné pro jiný druh zákazníka. 

  • pronájem online eshopu
  • instalace eshopu na vlastní webhosting
  • výroba eshopu na míru
  • Instalace vlastního eshopu je sice zdarma, ale pokud čtete tento článek, pravděpodobně vám chybí
  • zkušenosti a budete muset instalaci a pozdější aktualizace svěřit odborníkovi.  

Pronájem online eshopu

Nejvhodnějším řešením je pronájem hotového online eshopu za měsíční poplatek, s určitými omezeními to jde i zdarma. Služby mají připravené moderní grafické šablony, k založení tedy nepotřebujete žádné znalosti. 

Vývoj eshopu na míru je vhodný především pro velké obchody se stovkami položek a nebude levný, počítejte s investicí v desítkách tisíc korun. Navíc vždy hrozí, že firma přestane existovat, programátor odjede na rok na Ameriky a podobně. 

Při výběru vhodného dodavatele je výhodou neustálý vývoj a aktualizace v ceně, který reaguje na nejnovější trendy, požadavky vyhledávačů a srovnávačů cen i právní předpisy, integrovaná platební brána a optimalizace SEO. 

Další výhodou je konečná cena, s výjimkou platby za vlastní doménu není třeba platit za webhosting, všechna data jsou zálohovaná u poskytovatele.

Kde založit eshop zdarma

Poskytovatelů služeb eshopu je celá řada, mezi českou špičku patří Shoptet, kde lze plné služby získat už od 340 Kč měsíčně, na začátek můžete zvolit tarif Free s omezením na deset položek zboží za trvale nulový poplatek.

 

Další zajímavou službou je Magento, kde založíte eshop zdarma opravdu na tři kliknutí i s doménou. Další rozšiřující moduly si pak jednorázově dokupujete. 

Mobildrive 2010-2024

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce