Jak zformátovat SD kartu do mobilu? Jak opravit nefunkční paměťovu kartu?

11. 12. 2019

Paměťové karty jsou užitečným rozšířením úložiště v mobilu nebo tabletu. Poradíme vám co dělat, když je karta poškozená nebo je potřeba odstranit všechna data pomocí formátování.

Paměťové karty dnes najdete v prodeji v různých tvarech i velikostech úložiště. Nejobvyklejší variantou v mobilním telefonu je microSD, malé médium o velikosi SIM karty. Pomocí adaptéru ji lze zvětšit na standartní SD kartu (např. pro fotoaparáty), kterou lze vložit do většiny počítačů s čtečkou karet. 

Další tipy z rubriky Svět mobilů 

Formátování paměťové SD karty

Lajkovi lze doporučit základní pravidlo. Paměťovou kartu ideálně formátujte v zařízení, do kterého ji budete vkládat, zajistíte tak nastavení optimálního souborového systému úložiště doporučené výrobcem. V telefonu Android vstupte do Nastavení/Úložiště a volbu Formátovat kartu. 

Pokud se karta tváří jako poškozená nebo ji zařízení vůbec nezobrazuje, vyzkoušejte formátování v počítači Windows. 

Nezapomeňte, že formátování každého disku nebo paměťové karty nenávratně smaže veškeré soubory.

V počítači můžete použít běžnou funkci Formátování v Průzkumníku Windows, zobrazíte ho kliknutím pravým tlačítkem myši na paměťovou kartu nebo si můžete stáhnout oficiální program SD Memory Card Formatter 5.0 for SD/SDHC/SDXC přímo od SD Association, která se stará o vývoj SD karet. 

Pro formátování si musíte vybrat vhodný souborový systém NTFS, FAT32, ext2/ext3, exFAT, FATpodle toho, jaký doporučuje výrobce zařízení, kde kartu chcete používat a také v závislosti na velikosti karty. Starší mobily a menší karty využívají FAT32, větší než 64 GB mohou vyžadovat NTFS nebo esFAT.

Mobildrive 2010-2024

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce