Nefunguje vám nastavení emailu Seznam ve Windows? Povolte si IMAP

05. 12. 2015

V poslední době se setkáváme často v naší online poradně (vpravo dole na webu) s dotazy na nefunkční nastavení Seznam mailu v mobilu. Řešení je velmi snadné. 

Seznam pravděpodobně změnil automatické nastavení mailové schránky a už od podzimu si uživatelé stěžují, že po nastavení Seznamu v email+účty se schránka uloží, ale hlásí chybu synchronizace. Tajně Seznam podezříváme, že tím neznalé uživatele nutí ke stažení vlastní aplikace Seznam Email.cz, která chybu neobsahuje. 

Důvodem je podivné historické nastavení schránek Seznam, které mají defaultně v nastavení zakázaný přístupový protokol IMAP. Jedním zaškrtnutím jej lze povolit a schránka v mobilu je náhle funkční. 

Jak zapnout IMAP na Seznamu

Otevřete seznam.cz a přihlašte se do svého mailu. Aby to nebylo tak snadné, pokud používáte moderní vzhled, je potřeba u dolního okraje v patičce webu přepnout na Klasický vzhled. Klikněte v záhlaví na Nastavení a zvolte kartu Propojení schránek. Zaškrtněte povolit protokol IMAP a Uložit a zavřít. Před uložením můžete ještě přepnout zpět na váš oblíbený vzhled. 

Mobildrive 2010-2024

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce